Temizlik Hizmeti Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Temizlik Hizmeti Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

1-Ulaştığınız temizlik firması gerçek bir firmamı? Yani bir vergi levhası bir işyeri var mı? Bu konuya neden dikkat edilmeli. Her hangi bir firma olmadığı halde hatta her hangi bir işyeri bile olmadığı halde kendini firma olarak tanıtarak müşterileri kandırmakta olan kişiler profesyonel olmayan şahıslarla ev temizliğinizi ya da ofis temizliğinizi yapmaya çalışmakta bunun sonucunda  yanlış kimyasallarla eşyalarınıza ya da binanıza zarar vermekte ya da kötü niyetli kişilerle hırsızlık, gasp yapabilmektedir.Bunun yanı sıra kurumsal ve gerçek bir temizlik firmasıyla çalışılması durumunda güvenlik soruşturması yapılmış, profesyonel personellerle garantili temizlik imkânı ve her hangi bir zarar durumunda 3.şahıs mesuliyet sigortasıyla zararın karşılanması imkânı, her hangi bir öneri ya da şikâyet karşısında sizi anlayan ve olumsuzlukları gideren bir sorumlunun bir telefon kadar yakın olma imkânını da bulmuş olacaksınız. Temizlik şirketleri arasında seçim yaparken mutlaka kurumsal ve resmi bir firma olduğunu sorgulayın.

2-  Temizlik hizmetinizi yapan kişiler sigortalı personeller mi? Ev ya da iş yeri temizliği sırasında doğabilecek kazalar iş kazası olarak ele alınmaktadır. Eğer bu çalışan sizinle ilgili bir mekânda temizlik yapıyorsa ve de bir temizlik şirketine bağlı değilse ya da kendilerini şirket olarak tanıtarak şirket olmadıkları için gelen personelin sigortasını yapamamışlarsa yaralanma ve ya ölümle sonuçlana bir kaza durumunda sorumluluk size yani temizlik hizmetini alan müşteriye aittir. İstanbul da gerçekleşen bu tarz bir olayda suçlu olarak ev sahibi bulunmuş olup tüm ceza ve yasal sorumlulukları ev sahibinden mahkeme kararıyla tanzim edilmiştir.

3- Tercih ettiğiniz firma sadece bir kova ve bezle mi geliyor. Profesyonel kurumsal bir temizlik şirketi temizlik ekipmanları ve makineleriyle temizlik hizmetine profesyonel bir yaklaşım sağlar. Peki ne dir bu ekipmanlar buhar makinesi, elektrik süpürgesi, yer kazıma aparatları, cam kazıma aparatları, özel cam çekçekleri ve cam peluşları, moplar, mikrofiber bezler vb.


Sosyal Medya'da Paylaş

BİZ SİZİ ARAYALIM

Bilgi veya hizmet almak için formu eksiksiz doldurunuz